Ročník 2021/2022

Milí čtenáři, účastníci, partneři,

těší mne, že čtete náš web a tento článek. Jak bude vypadat ročník 2021/2022?

V prvé řadě jsme rozšířili náš organizační tým na 6 lidí. Tádu Vylitu, El Sieberovou a Nelu Velkovou doplnily Julie Müllerová, Eliška Kohoutová a Barča Edlová. Další velkou změnou tohoto ročníku je to, že má naše soutěž 2 kategorie – Základky a Střední. V loňském ročníku jsme měli pouze kategorii Základky.

Úvod + aktuální situace na bojišti

Od první půlky srpna do půlky září jsme chystali naše webové stránky . 19. 9. 2021 jsme si poprvé zavolali s celým organizačním týmem a probrali jsme vizi letošního ročníku. Shodli jsme se, že finále chceme „offline“ na jedné z pražských vysokých škol. Dále jsme také přijali návrh Tády Vylity na získání 8 dalších studentů v každém kraji a zapojení těchto studentů do Byznysování. Ne do organizačního týmu (OT), ale do celého projektu. Tito studenti se interně nazývají „Byznysáci“.

Jejich úkolem bude oslovovat co nejvíce škol v jejich kraji a okrese a co nejvíce účastníků. Pokud byste měli zájem se přidat jako tento „Byznysák“, napište email nebo nás kontaktujte na sociálních sítích.

Toto je náš plán na další měsíc. Získat ze 14 krajů po celé republice alespoň 112 Byznysáků. Je to výzva, ale jdeme do toho. Chceš nám pomoci? Napiš, nekoušeme!

Kdy soutěž spustíme? Jaká budou pravidla?

Soutěž spustíme 31. 10. 2021 a pravidla najdete zde.

Jak budete svou soutěž sdílet, aby se dostala mezi co nejvíce studentů?

To je dobrá otázka! Máme mnoho kontaktů, které budeme oslovovat, aby naši soutěž sdíleli. Pokud se nám podaří z dotací či od partnerů získat nějaké finance, budeme také tisknout letáky a roznášet je/posílat je do škol. Hlavně ale budeme psát emaily a komunikovat s učiteli občanské výchovy a zástupci škol, na které máme kontakty.

Díky síti našich Byznysáků (viz výše) budeme mít v každém kraji minimálně 8 osob, se kterými budeme v permanentním kontaktu. To nám zajistí to, že opravdu každý student bude o Byznysováním slyšet!

Jak se zájemci o účast přihlásí do soutěže a odevzdají prezentaci?

Přes jednoduchý dotazník, který je zveřejněný na našem webu a to zde.

Budou mít účastníci také nějaké tips&tricks od vás?

Ano! Nela přišla s nápadem, že budeme pravidelně dávat na náš Instagram příspěvky s tipy a triky, které pomohou účastníkům v naší soutěži a v budoucnu také v jejich byznysu. Takže – sledujte naše sociální sítě a dočkáte se!

Jak velkou šanci mám se dostat do finále soutěže?

Poměrně velkou. Do finále soutěže vybereme z každé kategorie 50 % přihlášených, nejlepší prezentace.

Jak budou kola?

Ano. První kolo bude. Bude pro všechny a bude probíhat tak, že nám účastníci do 31. 1. 2022 přes tento dotazník zašlou prezentaci a my následně vybereme podle originality nápadu, zpracování prezentace, grafické a typografické stránky nejlepší z nejlepších a ti postoupí do finále. Nepostupujícím do finále zašleme co nejdříve podrobnou zpětnou vazbu. Finále bude offline, vše se dozvíte včas na našem webu a sociálních sítích.

A co můžu vyhrát? 

Spoustu cen! Určitě můžete počítat se sešity od Papíren Brno, které nám ještě zbyly z loňského ročníku soutěže. Dále chceme navázat spolupráci s různými firmami, máte se na co těšit! Jsme sami zvědavi, jací partneři nám věnují své ceny letos.

CHCETE VĚNOVAT CENY NAŠIM ÚČASTNÍKŮM? KLIKNĚTE ZDE.

To by asi pro dnešek bylo vše. Děkujeme za vaši přízeň! Mluvte o Byznysování, šiřte povědomí o této soutěži a také o organizaci, které nás zastřešuje – Studentská Energie Národa, SEN. Koukněte se!

Táda Vylita